Nieuws

25 september 2020

Nieuwsbrief 25 september 2020

Nieuws over de Kinderboekenweek, Van Gogh lessen en de schoolregels.

Beste ouders en/of verzorgers,

 

Opening Kinderboekenweek

Dit jaar is het Thema: Toen en nu.

Op woensdag 30 september zal bij aanvang van de schooldag de Kinderboekenweek voor SBO Hoogvliet en OBS de Notenkraker school geopend worden. Hoe we dit gaan doen, houden we nog even geheim…

Wel verklappen we vast dat er aan het eind van de Kinderboekenweek een tentoonstelling zal komen. Hierover later meer.

 

Actie van de Bruna

Op woensdag 30 september start de Kinderboekenweek! Sparen voor onze schoolbieb is een fantastische manier om de schoolbibliotheek uit te breiden. Hoe meer ouders meedoen, hoe meer kinderboeken de school kan uitzoeken. De actie is als volgt:

  • U koopt tijdens de Kinderboekenweek een kinderboek bij een Bruna-winkel en levert de kassabon in op school bij juf Renee Spetter;
  • De school verzamelt al deze kassabonnen van 30 september t/m 11 oktober 2020.

NL-educatie

NL-educatie geeft cursussen Nederlands voor ouders en verzorgers om de Nederlandse taal beter te leren. De cursus is gratis. Je kunt je aanmelden als je 18 jaar of ouder bent en niet (meer) inburgeringsplichting. Meld je aan op www.nleducatie.com

 

Van Gogh

De schilderles van het Van Gogh museum voor de groepen Rood en Blauw, was een enorm succes. Op de site staan de foto’s. vrijdag is deze les er voor de groepen Oranje , groen en Paars. Ook hier was het echt enorm leuk!

 

Gezocht

SBO Hoogvliet is op zoek naar een handige ouder/opa vrijwilliger, die af en toe klusjes voor ons kan doen. Denk daarbij aan ophangen van een schilderij, een schroefje ergens in draaien en dergelijke. Wilt u ons helpen? Meldt u aan bij Directie@sbsohoogvliet.nl

 

Kinderruzies              

Alle kinderen hebben wel eens conflictjes; Ook op SBO Hoogvliet is dat niet anders. Wij begeleiden onze leerlingen zo goed mogelijk bij deze ruzies, daar waar nodig geven we sancties (denk bij overtreden schoolregels). Wanneer de overtredingen dermate groot of bijzonder zijn nemen we contact op met ouders.

 

We verwachten van onze leerlingen dat zij dit ook thuis bespreken. Als u als ouder hier vragen over heeft, kunt u gerust met school contact opnemen. We helpen U dan graag. We verzoeken u dan ook om wanneer er vragen zijn over het oplossen van kleine incidenten dit via ons te doen en niet zelf kinderen van andere ouders aan te spreken. U vindt het ook niet fijn als uw kind door andere ouders wordt aangesproken. Onderstaand onze schoolregels:

 

Schoolregels

  1. Rennen doe je op het schoolplein, binnen moet je rustig zijn.
  2. Met hetzelfde gemak gooi je, je rommel in de afvalbak.
  3. We maken plezier op de juiste manier.
  4. Met een klap of een schop, los je geen problemen op.
  5. Pesten is niet goed, zorg dat je aardig doet.
  6. Nederlands is onze taal, op school spreken we dit allemaal.

 

Agenda

Woensdag 30 september             Start Kinderboekenweek

Vrijdag 09 oktober                      Circus Rotje Knorr Groepen Oranje en Paars

Donderdag 15 oktober                Studiedag

Vrijdag 16 oktober                      Studiedag

Zaterdag 17 oktober                   Start Herfstvakantie

 

Fijn weekend

Team SBO Hoogvliet